Trendy Aspendos Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Trendy Aspendos Beach Hotel
 • 44 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Trendy Aspendos Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Гундоду, на 12км од Сиде и Манавгат и 55км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 442 соби во 6 блока.

  • Стандардни Соби: (24м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби со Кревети на Спрат: (24м², една поголема спална соба со кревети на спрат, едно купатило макс.2+2 лица).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).
  • Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, бифе доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, сладолед во барот за закуски во одредени часови, слаткарница, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, луксузни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турска кујна, италијанска кујна, медитеранска кујна и кујна од Далечниот Исток, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција на јавните места и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, тениски терен, турска бања, сауна, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, билијард, куглање, компјутерски игри, центар за убавина и масажа, осветлување за тениски терен и часови по тенис. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација