Trendy Side Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Trendy Side Beach Hotel
 • 31 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Само за возрасни
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Trendy Side Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на 1км од Сиде и Manavgat и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 162 соби во една главна зграда и две анекс згради.

  • Стандардни Соби: (18 -23м², една спална соба, едно купатило, макс.2 или 3 лица).
  • Апартмани: (32м², една спална соба, едно купатило, макс.3 лица).
  • Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, ламинантен под, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, бифе доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, сладолед во барот за закуски за време на одредени часови, слаткарница, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите видови на увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турска кујна и медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI – FI интернет конекција на јавните места е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, билијард, СПА центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми.

 • Веб страна на хотелот

Локација