Tui Blue Xanthe

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Tui Blue Xanthe
 • 38 слики
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Tui Blue Xanthe

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 7 km од Сиде и 60 km од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 243 соби во 4 блока.

  Стандардни соби (24 m², една спална соба со француски кревет и кревет на расклопување, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Стандардни соби тип 2 (24 m², една спална соба со француски кревет и кревет на расклопување, а второто дете спие со родителите, нема четврт кревет, едно купатило, макс 2+2 деца).

  Фамилијарна соба (30-35 m², две спални соби одвоени со врата, една со француски кревет и една со кревети на спрат, купатило, макс. 2+2 лица).

  Фамилијарни супериор соби (55 m², две спални соби одвоени со врата, во едната соба има француски кревет, а во другата два единечни кревети, една соба за дневен престој, едно купатило, макс. 4 лица), 

   4 соби за лица со попреченост.


  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалаци се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во барот покрај базен и на плажа, вечера, сладолед во попладневните часови, доцни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 – 02:00 часот, закуска на плажа од 10:00 – 18:00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој од мин. 7 ноќевања.

  Не е вклучено: сите увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Taverna, Cullinarium, барови за закуска покрај базен и на плажа, лоби бар.

  Доктор, перење, телефон, факс, интернет кафе, продавници е со доплата.

  Wi-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори, и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, еден олимписки базен само за возрасни +16 години, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг- понг, гимнастика.

  Се доплаќа: спортови на вода, СПА и велнес центар, масажа, билијард, компјутерски игри.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерите. Мини клуб за деца од 6 – 12 години.

  Хотелот е реновиран 2019/2020 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација