Villa Side Residence

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Villa Side Residence
 • 48 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Villa Side Residence

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на само 2км од центарот на градот и 75км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 334 соби.

  • Стандардни соби (28-35м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица)
  • Економски соби (24-26м², една спална, едно купатило, макс. 2+1 лица)
  • Поврзани фамилијарни соби (55-60м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс. 4 лица),
  • Фамилијарни Дуплекс соби (45–50м², две спални соби – на горниот кат има спална соба како галерија, едно купатило, макс.4 лица)
  • 4 соби за лица со хендикеп

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови само за појадок, бар на плажа од 10.00 – 17.30 часот само со локални пијалоци, сладолед за време на одредени часови. Не е вклучено: специјални и премиум увозни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Sofra – турска кујна, Lagos – рибен ресторан, Portofino – италијанска кујна, барови покрај базенот, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот, лоби бар. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, шопинг центар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (со ниска брзина) е бесплатна во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 250 метри од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи. Има тунел до плажата. Бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг. Се доплаќаат: масажа, билијард, куглање и компјутерски игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години, детско игралиште и мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација