VONRESORT Golden Coast

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • VONRESORT Golden Coast
 • 55 слики
 • Песочна плажа
 • Голем воден парк
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо VONRESORT Golden Coast

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 15 km од Манавгат и 55 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 404 соби во една зграда.

  Стандардни соби (24 m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (29 m², една голема соба одвоена само со параван со кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби со две спални соби (42 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Фамилијарни апартмани (56 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило).

  Сите соби имаат приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар, сеф, тепих на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон. WI-FI интернет конецијата е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - 24 часа услуга на храна и пијалаци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, закуски доцна навечер, пијалаци и закуски во Аква Парк, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед во одредени часови во денот, бар на плажа од 10:00 - 18:00 часот, сите пијалаци во Диско клубот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалаци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и се доплаќаат, услуга во соба, сите флаширани пијалаци, пијалаци во Ирскиот паб.

 • Содржини

  Главен ресторан Safran со шведска маса, À la Carte ресторани: Turkish Kebap – турски ресторан, Vogatore – италијански ресторан (Golden Beach), Beluga – рибен ресторан, Kaiseki – ресторан со кујна од Далечен Исток, Longhorn Steak House – ресторан за бифтек, Kekik – Ottoman ресторан (Golden Beach), Radika – медитерански ресторан, Agava –  мексикански ресторан, Aegean – грчки ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекцијата во лоби и во собите е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Павилјоните се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, голем аква парк со 11 тобогани (влезот е бесплатен за гостите од хотелот), фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, куглање, билијард, соба за игри, масажи SPA и центар за убавина.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 12 години со дневни и вечерни програми.

  Забелешка: Гостите од хотелот можат да ги користат заедничките површини од аква паркот, платформата и мини клубот заедно со другите хотели.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација