Azka Hotel

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Azka Hotel
 • 100 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Azka Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Бодрум, на околу 38 km од аеродромот и 1 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 198 соби.

  Стандардни соби со поглед на копно (18-24 m², еден дупли или два единечни кревета, едно купатило, макс. 2 лица)

  Стандардни соби со поглед на море (24-28 m², еден дупли или два единечни кревета, едно купатило, макс. 2 лица)

  Делукс соби со поглед на море (28-32 m², еден дупли кревет и еден единечен, или три единечни кревета, купатило, макс.3 лица, со лежалки и чадор на тераса)

  Делукс гарден соби (45-52 m², на околу 20 m од морето, со три единечни или еден дупли и еден единечен кревет, балкон со пристап до градина, макс. 3 лица)

  Јуниор апартман (55-60 m², поглед на море, една спална со дупли кревет, една дневна соба, купатило)

  Апартман (55-60 m², една спална соба, една дневна соба со гарнитура и биро, и балкон со поглед на море, едно купатило, макс. 4 лица, лежалки и чадор, чоколадо и црвено вино при пристигнување)

  Бизнис апартман (55-60 m², една спална соба, дневна соба и балкон, макс. 2+1 лица). Делукс вила (70-80 m², се наоѓа на околу 25 од главната зграда, со 2 или 3 спални соби, едно купатило, дневна соба, поглед на море, балкон)

  Соби за лица со попреченост (17-26 m², во главна зграда, макс. 2 лица).

  Сите соби имаат балкон или тераса, клима, сателитска ТВ и музички канали, бањарка, влечки, минибар (се дополнува со вода секојдневно), телефон, сеф, туш, фен, подни плочки, бесплатен Wi-Fi.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, свежо овошје и сладолед во барот на плажа, слаткарница, закуски во текот на денот, вечера, полноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци во лоби бар, бар покрај базен, гарден бар, бар на плажа.

  Со доплата се: увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, пијалаци што не се вклучени во менито, свежо цедени сокови, пијалаци од шише и лименка, À la carte ресторани се со претходна резервација и доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, слаткарница, барови низ хотелскиот комплекс, конференциска сала, À la carte ресторани, ресторан со закуски.

  Со доплата се: доктор, чување деца, перална, приватен трансфер, телефон и факс.

  Wi-Fi интернет е бесплатен низ целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, затворен загреан базен, џакузи, снежна фонтана, парна соба, турска бања, сауна, мини голф, тенис, сквош, стрелање, терен за кошарка, билијард, пикадо, кино, библиотека.

  Со доплата се: масажи, пилинг, солариум, третмани за нега на кожа, личен тренер.

  Музика во живо во одредени денови, детско игралиште, Мини клуб за деца.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација