Delta Hotels by Marriott Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Delta Hotels by Marriott Bodrum
 • 62 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Delta Hotels by Marriott Bodrum

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 2 км од местото Јаликавак, на 20 км од центарот на Бодрум и 58 км од аеродромот. Хотелот е отворен во 2000 година, а реновиран во 2018 година.

 • Сместување

  Вкупно 283 соби.

  Стандардни соби (18 м², една спална, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица).

  Супериор соба со поглед на море (24 – 28 м², макс. 3 лица, една спална едно купатило, балкон).

  Премиум соби со поглед на море (30 -32 м², една спална, едно купатило, балкон, макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби (35 м², со две спални соби - едната со француски кревет, а другата со два единечни кревети, едно купатило, балкон или тераса, макс. 4 лица).

  Фамилијарна соба со поглед на море (40 м², макс. 4 лица, две спални соби, во едната има француски кревет, а во другата два единечни кревета, едно купатило, тоалет, балкон или тераса).

  Сите соби имаат LCD TV, WI-FI интернет, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода при пристигнување, со вода се дополнува секој ден), сеф, клима, фен, купатило со туш кабина, балкон (економските соби се без балкон).

  Две економски соби за лица со попреченост.

 • Услуга

  ALL inclusive Plus - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа. Покрај главниот ресторан, на гостите им се на располагање и два  À la carte ресторани (италијански и рибен), кои се бесплатни еднаш за време на престој од 4 до 6 дена и два пати за време на престој повеќе од 7 дена, неколку барови (лоби бар, снек бар и бар на плажа).

  Во концептот вклучени се оброци во главниот ресторан, ужини, колачи и торти во одредено време и локација во рамките на хотелскиот комплекс. Локални домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Сѐ што не е во концептот и во менито за пијалоци е со доплата (увозни и премиум пијалоци).

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа на песочна плажа долга 200 метри, има платформа на плажата. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни. Павилјони на плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен, релакс базен, детски базен со лизгалки, затворен базен. Пикадо, пинг понг, куглање, одбојка на плажа, фитнес центар и други дневни анимации и забавни програми, Мини клуб за деца.

  Со доплата се спортови на вода и сѐ останато што не е во концептот на хотелот. Бесплатно е турска бања, сауна, парна бања.

  Со доплата се масажа и останати третмани за лице и тело. Доктор, фризер, продавници, шатл сервис, телефон, факс, услуга во соба, перална, интернет кафе, чување деца се исто така со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација