Parkim Ayaz

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Parkim Ayaz
 • 63 слики
 • Наша препорака

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Parkim Ayaz

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на околу 40 km од аеродромот и 3 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 340 соби.

  Стандардни соби (20 m², еден дупли или два единечни кревета, едно купатило, макс. 2+1 дете).

  Делукс соби (30 m², еден дупли кревет, купатило, макс.2 лица),

  Супериор соби (30 m², џакузи, еден дупли кревет, едно купатило, макс. 2 лица),

  Фамилијарни соби (35 m², со еден дупли кревет, еден единечен и една софа, макс. 3+1 лица). Сите соби имаат балкон или тераса, клима, сателитска ТВ и музички канали, минибар, телефон, сеф (со доплата), туш, фен, подни плочки.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, À La Carte ресторани (турски и италијански) еднаш за време на престој, со претходна резервација од мин. 2 дена, закуски, чај и кафе, детско бифе, сладолед во одредено време во денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци на точење во периодот помеѓу 10:00 – 24:00 часот.

  Со доплата се: увозни пијалаци, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, повторно користење на À La Carte рестораните, храна и пијалаци после полноќ, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, барови низ хотелскиот комплекс, конференциска сала.

  Со доплата: доктор, чување деца, перална, телефон и факс, сеф, продавници.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок.

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, а крпи за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, џакузи, турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, пикадо, пинг понг, тенис, аеробик.

  Со доплата се: масажи, салон за убавина, осветлување за тениско игралиште, сите спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца и игралиште.

  Хотелот е реновиран во 2021 година.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација