Phoenix Sun Bodrum

 1. Turcija
 2. Egejski Breg
 3. Bodrum
 • Phoenix Sun Bodrum
 • 37 слики

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Phoenix Sun Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во  Ѓумбет, на 5 km од центарот на Бодрум и 45 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 226 соби.

  Стандардни соби (26 m², макс.3 лица).

  Економски соби (24 m², макс.3 лица).

  Фамилијарни соби (35 m², две соби со конектирачка врата, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, сателитска ТВ, мини бар (празен), плочки на подот, телефон, клима, француски балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, закуски, кафе пауза со колачи, палачинки, бар покрај базен, бар со тераса и лоби бар, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци помеѓу 10:00-23:00 часот.

  Со доплата се: увозни пијалаци, енергетски пијалаци, пијалаци во шише и лименка, свежо цедени сокови, и сѐ останато што не е наведено во  концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се: доктор на повик, сеф, перење алишта, фризер, продавници, телефон.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во заедничките делови од хотелот.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа на 750 m од јавна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки и чадори за сонце се со доплата, а крпите со депозит.

  Лежалките, чадорите и душеците покрај базен се бесплатни.

  Бесплатен шатл превоз до плажа 2 пати во денот во определено време.

 • Спорт и забава

  Базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг, шах, пикадо се бесплатни.

  Со доплата се: масажи, пилинг, билијард.

  Лесни анимации во текот на денот. Мини клуб за деца, детско игралиште.

   

  Хотелот е реновиран во 2021/2022 година.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација