Eftalia Ocean Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Eftalia Ocean Hotel
 • 31 слики
 • Голем воден парк
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Затворен базен
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Eftalia Ocean Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во регионот Турклер, 18 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 682 соби во главната зграда.

  • Стандардни Соби: (35м², 1 спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, 1 купатило, макс.2+1 лица).
  • Голема Соба: (45m², 1 голема спална соба со француски креевт, 1 единечен кревет, 1 софа, 1 купатило, макс. 3+1лица).
  • Фамилијарни Соби: (91m², 2 посебни спални соби, 1 купатило, макс. 4+1 лица).
  • Swim Up Соба 2 Спални: (99 м², дуплекс, 2 посебни спални со 2 француски кревети, 2 единечни кревета и 1 екстра кревет, 1 купатило, директен излез на базен, макс. 5+1 лица).
  • Swim Up Соба 3 Спални: (113 м², дуплекс, 3 спални со француски кревети, 3 единечни кревета и 2 екстра кревети, директен излез на базен, макс. 6+1 лица).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се опремени со сопствени купатила со туш кабина и фен, клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се надополнува еднаш неделно), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, торти, полноќни закуски, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци до 24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот, сладолед во слаткарниците неколку часа во денот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско и сите алкохолни пијалоци на Ефталија островот.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани –турски, италијански, Бургер ленд, лоби бар, бар на базен, бар на плажа, Диско клуб во Ефталија островот. Доктор, перална, чување на деца, фризер, теелфон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-Fi интернет конекција во главните места е бесплатно.

 • Плажа

  Приватна камчеста плажа. Лежалки,чадори за сонце, пешкири бесплатни. Со подземен тунел се поврзува хотелот со плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква Парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билјард, салон за убавина, масажи. Дневни и вечерни анимации (на островот Ефталија), натпреварувања, шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
  • Тенис
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Локација