Çenger Beach Resort & SPA

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Side
 • Çenger Beach Resort & SPA
 • 33 слики
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Çenger Beach Resort & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е сместен во Кизилот на 20 km од центарот на Сиде и 90 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 266 соби.

  • Стандардни соби (една спална со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 3 лица),
  • Фамилијарни соби со кревети на спрат (една голема соба со француски кревет и со кревет на спрат, макс. 3-4 лица),
  • Економски соби (една спална со француски кревет, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица)
  • Две соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на пристигнувањето), сеф со доплата, паркет на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќни закуски, утрински и попладневни закуски на базен и плажа, детска шведска маса и детски ресторан, ресторан за закуски и бар на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед во одредени часови, Patisserie, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, закуски на плажа од 10.00-18.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, повторно користење на À la Carte ресторани, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани - Ottoman and Fish ресторан, лоби бар, бар на базен и на плажа, диско клуб. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, интернет, изнајмување кола, фризер, чуваење деца, шопинг центар се со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Чадори, лежалки за на плажа се бесплатни, со депозит крпи за на плажа. Постои тунел под патот до плажа.

 • Спорт и забава

  Отворен и зтворен базен за возрасни и деца, лизгалки, тениско игралиште, одбојка на плажа, фитнес центар, турска бања, сауна се бесплатни. Со доплата се масажа, Спа центар и центар за убавина, сите видови на спортови на вода, осветлување на тениско игралиште, опрема за тенис, куглана, соба за интернет игри. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за од 4-12 години е на располагање во текот на денот и мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација