Akra Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Antalija (Grad)
 • Akra Hotel
 • 26 слики
 • Во близина на центарот
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Akra Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 3 км од центарот на Анталија и 15 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 471 соба.

  Делукс соби (26-30м², една спална, едно купатило, макс.2+1).

  Конектирачки соби (60 м², една спална соба со француски кревет одвоена од другата спална со врата, во која има два единечни кревета, купатило, макс.4+2 деца).

  Корнер Делукс соба (34 м², една спална со француски кревет, софа, купатило, макс. 3 лица).

  Гранд делукс со поглед на море (38 м², една спална со француски кревет, софа за 2 лица, купатило, макс. 2+2 деца).

  Медитерански апартман (56-65 м², еден француски кревет, софа, купатило, макс.3+1 дете).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, централна клима, телефон, бањарки, влечки, мини бар (секојдневно се  полни само со вода), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, ламинатен под, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.

 • Услуга

  Има можност само за сместување, Ноќевање со појадок, Полупансион или Полн пансион плус. Гостите користат услуги според избраниот тип на услуга. À la carte ресторани, пијалоците и сѐ што не е наведено во концептот е со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан, À la carte ресторани, Fine dining ресторан, барови низ хотелскиот комплекс. Продавници, фризер, изнајмување кола, доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, услуга во соба се со доплата. Wi-Fi интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со платформа и лифт до плажа. Крпи, лежалки и чадори се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базени за деца. Тениски терени, фитнес центар, сауна, туска бања се бесплатни за гостите од хотелот. Спортови на вода, школа за нуркање, масажи, салон за убавина се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Локација