Mavricius Cover Image

Маврициус

Мавривиус | Индивидуални патувања

Секој ден

Мавривиус е посебна островска дестинација кој се наоѓа во магичниот Индиски океан. Се доживува прекрасен спој на индиската, африканската и европската култура. Дестинација која не нуди само плажа и море, туку и совршени услови за планинарење и пешачење, првокласно нуркање, можност за истражување и запознавање со една магична природа и култура...
 • Важност до: 01.03.2022
 • 8 дена / 7 ноќи
 • Полупансион / All Inclusive
 • Авионски превоз
+
од € 1229
Сите цени

Авион

Поаѓање
-
-
-
Скопје
Turkish Airlines
Мавривиус
Заминување
-
-
-
Маврициус
Turkish Airlines
Маврициус
Летови: понеделник, четврток, петок
Летови: вторник, петок, сабота
Покажи детали

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Цена
Mont - Choisy
Полупансион
€1229
North of Mauritius
Полупансион
€1229
Le Morne
All Inclusive
€1439
Le Morne
All Inclusive
€1599
d’Anse la Raie Nord of MRU
Полупансион
€1309
The north coast
Полупансион
€1429
South - East of Mauritius
Полупансион
€1599

Во цената е вклучено

 • Повратна карта со Turkish Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Организиран трансфер на Маврициус аеродром - хотел - аеродром
 • Ноќевања во одбран хотел со одбрана услуга
 • Асистенција на аеродром Маврициус

Во цената не е вклучено

 • Аеродромски такси 399 eur
 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, ручек и вечера, минибар, пијалоци)

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата, цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Плаќање исклучиво во денари 1 € - 61.8 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • За патување на Маврициус потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата + ПЦР тест не постар од 72 часа, и повторно тестирање се спроведува по 5 дена престој на Маврициус
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајќи од денот на оздравување, примени најмалку 2 вакцини, негативен антигенски тест или негативен ПЦР тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска