Анталија | Ноември - Април

Анталија | Ноември - Април | Секоја сабота | 4 ноќи

header
 • Опис на патувањето
 • Програма за патување
 • Летови
 • Галерија
 • Хотели и цени
 • Што е вклучено
 • Важни информации

Опис на патувањето

Анталија, крајбрежен рај на медитеранскиот брег на Турција, ги маѓепсува посетителите со своите прекрасни плажи, античка историја и живописна култура. Сместен помеѓу средоземното море и планините Бик, овој град нуди уникатен спој на модерното и традицијата. Истражете го неговиот живописен стар град, откријте археолошки убавини и уживајте во топлото медитеранско сонце. Анталија е прекрасна дестинација и за љубителите на историјата и за оние кои трагаат по сонце и прошетка.

Рута
Скопје
Анталија
Скопје
Превоз
Авион + трансфер
Сместување
Сместување во хотел во Анталија
Услуга
All Inclusive / Ultra All Inclusive
Тип на патување
Сезонско патување
Дестинации
Анталија
Времетраење
5 дена / 4 ноќи
Трансфер
Вклучен
Поаѓање
Среда, Сабота
Екскурзии
Факултативни екскурзии со доплата

Програма за патување

+
 • 1 ден

  +

  Поаѓање од Скопје. Пристигнување во Анталија. Трансфер и сместување во хотел. Слободни активности.

 • 2 ден

  +

  Слободен ден во Анталија. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 3 ден

  +

  Слободен ден во Анталија. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 4 ден

  +

  Слободен ден во Анталија. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 5 ден

  +

  Заминување од хотел и трансфер до аеродромот во Анталија. Лет за Скопје.

Летови

Авион

Поаѓање (Сабота)
09:00
01:50
12:50
Скопје
Времетрање на лет
Анталија
Заминување (Среда)
20:25
01:50
19:55
Анталија
Времетрање на лет
Скопје
Поаѓање (Среда)
15:25
01:50
19:15
Скопје
Времетрање на лет
Анталија
Заминување (Сабота)
14:30
01:50
14:20
Анталија
Времетрање на лет
Скопје
Број на лет
XQ631
Број на лет
XQ630
Покажи детали

Галерија

Хотели и цени

 • Image
  Limak Lara Deluxe Hotel & Resort 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €485
 • Image
  Sherwood Exclusive Lara Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Deluxe room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €499
 • Image
  Royal Wings Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €519
 • Image
  Miracle Resort Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €519
 • Royal Seginus 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard superior room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €539
 • Image
  Kremlin Palace 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Superior room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €549
 • Image
  Delphin Imperial 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard Superior room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €569
 • Image
  Titanic Deluxe Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  All Inclusive Plus
  Цена
  €595
 • Image
  Titanic Mardan Palce 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Premium room
  Услуга
  Ultra All Inclusive
  Цена
  €699

Во цената се вклучени следните услуги

 • Авионски билет со Sun Express од Скопје со вклучени аеродромски такси, 7 кг рачен и 20 кг чекиран багаж
 • 5 дена / 4 ноќевања во одбран хотел, услуга All / UAI
 • Организиран трансфер аеродром – хотел - аеродром во Анталија

Не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел

Важни информации

 • Цените не се гарантирани, туку се променливи во зависност од слободни места во авион и хотел
 • Цените за деца кои патуваат со возрасно лице се достапни на барање
 • Цените за еднокреветни или трокреветни соби се достапни на барање
 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба. Плаќањето е исклучиво во денари 1 €=62 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Важат останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ