Измир | Ноември - Април | Секоја недела | 5 ноќи

Измир | Ноември - Април | Секоја недела | 5 ноќи

header
 • Опис на патувањето
 • Програма за патување
 • Летови
 • Галерија
 • Хотели и цени
 • Што е вклучено
 • Важни информации

Опис на патувањето

Измир е трет по големина град во Турција, кој, со својата историја, одлична клима, 629 км крајбрежје, море со сите нијанси на сино, и богато културно наследство, Ве очекува да го откриете. Измир е едно од најголемите пристаништа и најстарите населби во Средоземното Море кој се чини дека е изграден со бавно темпо и тивко азурно море кој што може да ви го привлече сето внимание.

Рута
Скопје
Измир
Скопје
Превоз
Авион
Сместување
Сместување во хотел во Измир
Услуга
Ноќевање со појадок или полупансион
Тип на патување
Сезонско патување
Дестинации
Измир
Времетраење
6 дена / 5 ноќи
Трансфер
Со доплата
Поаѓање
Петок, Недела
Екскурзии
Факултативни екскурзии со доплата

Програма за патување

+
 • 1 ден

  +

  Поаѓање од Скопје. Пристигнување во Измир. Трансфер по желба и сместување во хотел. Слободни активности.

 • 2 ден

  +

  Слободен ден во Измир. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 3 ден

  +

  Слободен ден во Измир. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 4 ден

  +

  Слободен ден во Измир. Можност за индивидуални активности и екскурзии.

 • 5 ден

  +

  Заминување од хотел и трансфер по желба до аеродромот во Измир. Лет за Скопје.

Летови

Авион

Поаѓање (Петок)
11:20
01:20
14:40
Скопје
Времетрање на лет
Измир
Заминување (Недела)
11:05
01:20
10:25
Измир
Времетрање на лет
Скопје
Поаѓање (Недела)
17:15
01:20
20:35
Скопје
Времетрање на лет
Измир
Заминување (Петок)
17:00
01:20
16:20
Измир
Времетрање на лет
Скопје
Број на лет
XQ897
Број на лет
XQ896
Покажи детали

Галерија

Хотели и цени

 • Image
  Grand Corner Hotel 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €389
 • Image
  Marlight Boutique Hotel 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €409
 • Image
  Ontur Hotel Izmir 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €409
 • Blanca Hotel 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €439
 • Image
  Oglakcioglu Park Boutique Hotel 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €459
 • Mitte Port Hotel 4*
  Слободно
  Тип на соба
  Superior room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €509
 • Wyndham Grand Izmir Özdilek 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €579
 • Image
  Radisson Hotel Izmir 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €579
 • Image
  Hyatt Regency Izmir Istinye Park 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €609
 • Image
  Mövenpick Hotel Izmir 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €619
 • Image
  Renaissance Izmir Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Superior room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €649
 • Image
  Izmir Marriott Hotel 5*
  Слободно
  Тип на соба
  Standard room
  Услуга
  Ноќевање со појадок
  Цена
  €669

Во цената се вклучени следните услуги

 • Авионски билет со Sun Express од Скопје со вклучени аеродромски такси, 7 кг рачен багаж и 20 кг чекиран багаж
 • Трансфер од аеродром до хотел и обратно
 • 6 дена / 5 ноќевања во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок или полупансион

Не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, минибар, пијалоци, оброци надвор од концептот)

Важни информации

 • Цените не се гарантирани, туку се променливи во зависност од слободни места во авион и хотел
 • Цените за деца кои патуваат со возрасно лице се достапни на барање
 • Цените за еднокреветни или трокреветни соби се достапни на барање
 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба. Плаќањето е исклучиво во денари 1 €=62 ден
 • Пасошот треба да биде валиден минимум 6 месеци од денот на враќање
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или имиња
 • Важат останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ